آوالانچ چیست؟ آشنایی با رمز ارز آواکس !

بدون دیدگاه
 • آوالانچ چیست؟ آشنایی با رمز ارز آواکس !

  آوالانچ یک پلتفرم بلاک چین دارای قرار داد هوشمند با تمرکز بر تراکنش سریع، کارمزد پایین و حفظ محیط زیست است. هدف نهایی شبکه آوالانچ یک بلاک چین مقیاس پذیر است. بلاک چین آوالانچ در سال 2020 میلادی (1399 شمسی) راه اندازی شد، رمز ارز بومی این بلاک چین، آواکس (AVAX) است. به همین ترتیب ارزش کل قفل شده (TVL) در برنامه های غیر متمرکز (dApp) این شبکه سربه فلک کشید و به عدد 3 میلیارد دلار رسید.

  داشتن توان عملیاتی بسیار بالا سبب شده سازنده پلتفرم Avalanche، آن را رقیب سرسخت اتریوم خطاب کند. این شبکه از قراردادهای هوشمند استفاده کرده و می‌تواند چند هزار تراکنش‌ها را در کمتر از یک ثانیه تایید کند. ارز دیجیتال اولنچ آواکس، توکن پرداختی برای عملیات درون شبکه Avalanche بوده و امنیتش را تضمین می‌کند.

  در مسابقه داغ سریع‌ترین بلاک چین‌ها Avalanche با تکیه بر یک تیم پر ستاره، جامعه‌ای پرشور و حامیانی که کاملا خود را وقف آن کرده‌اند، یک مدعی جدی است. اگر قصد خرید ارز دیجیتال آواکس دارید، ابتدا باید درباره این ارز و شبکه آن اطلاعات کافی داشته باشید. در این مقاله هرچیزی که باید درباره شبکه آوالانچ و ارز دیجیتال AVAX  بدانید را به شما می‌گوییم.

  معرفی شبکه آوالانچ و کوین آواکس

  آوا لبز، توسعه دهندگان و موسسان آواکس باور دارند که سریع‌ترین پلتفرم بلاک چین دارای قرار دادهوشمند را تاکنون ساخته‌اند. آوالانچ در مقیاس اینترنت فعالیت می‌کند، برای آینده‌ای که رمزنگاری شالوده‌ی تکنولوژی جهانی باشد. چند سال پیش چنین رویایی، یا بسیار جاه طلبانه بود یا یک دهه کامل فاصله داشت. اما امروزه شبکه Mainnet آوالانچ در حال اجرا است و میزبان جامعه‌ای رو به رشد و پرنب و جوش با 230 میلیون دلار سرمایه اکوسیستم است.

  در سال 2019 میلادی (1398 شمسی) توسط دکتر امین گان سیرر (Dr. Emin Gun Sirer) تاسیس شد و از روز اول هدف آن دستیابی به سریع ترین زمان نهایی شدن تراکنش‌های بلاک چین بوده است. زمان نهایی شدن، وقتی است که طول می‌کشد تا پردازش یک تراکنش رمزنگاری شده دائمی و غیر قابل برگشت شود. به محض اینکه یک تراکنش نهایی شود، به معنای واقعی نهایی شده و امکان لغو یا جایگزینی آن وجود ندارد.

  دوست عزیز پیشنهاد میشه این مطلب را هم ببینید
  کسب درآمد دلاری ازطراحی سایت با وردپرس در سال 2023

  واضح است که نهایی شدن یک ویژگی برجسته بلاک چین است، خصوصا برای امور مالی؛ اما این زمان در همه بلاک چین‌ها یکسان نیست، برای مثال در اتریوم زمان نهایی شدن حدود یک دقیقه است درحالی‌که این زمان در شبکه آوالانچ تنها یک ثانیه طول می‌کشد که در کاربرد دنیای واقعی، تقریبا آنی است.

  ارز دیجیتال آواکس (AVAX)

  ارز دیجیتال آواکس به‌عنوان ارز رایج اکوسیستم در تبادلات استفاده می‌شود. درکنار استفاده آن به‌عنوان ارز در دنیای آوالانچ، استیک کردن AVAX امنیت شبکه را تامین می‌کند و آواکس های بیشتری به استیک کنندگان جایزه داده می‌شود. مکانیسم ضد تورمی AVAX، ترکیب کردن ارزش نشات گرفته شده از استیکینگ است. رمزارزهای آواکس استفاده شده به‌عنوان کارمزد تراکنش‌ها سوزانده می‌شوند که منجر به کاهش دائمی تعداد AVAX های درگردش خواهد شد.

  نوآوری بلاک چین شبکه آواکس اینجاست که هسته ابن شبکه ترکیبی از سه بلاک چین مختلف به‌جای مدل معمول است. دلیل این طراحی  بسیار نبوغ آمیز است.به‌جای اینکه یک بلاک چین تمام وظایف را انجام دهد، هر شبکه یک وظیفه‌‌ی تخصص دارد تا اکوسیستم آواکس گسترده‌تر شود. توزیع وظایف بین زنجیره‌های مختلف کمک می‌کند تا شبکه رمز ارز آواکس چابک باشد و این امکان را مید‌هد که به مثلث طلایی غیرمتمرکز بودن، امنیت و مقیاس پذیری دست پیدا کند.

  زنجیره تبادل (X-Chain) و آواکس

  زنجیره تبادل (Exchange Chain) بلاک چین مسئول ایجاد و مبادله دارایی‌های آوالانچ است. توکن بومی این شبکه یعنی آواکس ، محبوب‌ترین ارز دیجیتال روی پلتفرم است و بعد از AVAX توکن‌های زتجیره JOE و PNG پر استفاده‌ترین هستند. کارمزد تراکنش‌های انجام شده روی زنجیره تبادل باید با آواکس پرداخت شود. و این شبیه به استفاده ETH روی شبکه اتریوم است. پس اگرتوکن‌های JOE را مبادله کنید، کارمزد با آواکس است.

  دوست عزیز پیشنهاد میشه این مطلب را هم ببینید
  آموزش کار با Filezilla جهت اتصال به هاست وردپرس

  زنجیره قرارداد (C-Chain) در شبکه آواکس

  زنجیره قرارداد (C-Chain) قرار دادهای هوشمند، ویژگی کلیدی آوالانچ است. این ویژگی به توسعه دهندگان اجازه ساخت اپلیکیشن‌های غیر متمرکز روی آوالانچ را می‌دهد درحالیکه باعث افزایش امنیت شبکه و مزایای مقیاس پذیری نیز می‌شود.

  (C-Chain) که سازگار با موتور مجازی اتریوم (EVM) است، قرار دادهای هوشمند را در پلتفرم آوالانچ اجرا می‌کند. سازگار با EVM به این معنی است که همه می‌توانند قرار دادهای هوشمند اتریوم را روی بلاک چین Avalanche پیاده کنند. چرا این ویژگی بزرگی است؟ چون که اپلیکیشن‌های اتریوم موجود مثل امور مالی غیر متمرکز (DeFi) و titans Aave به‌راحتی می‌توانند روی ورژن شبکه ارز دیجیتال آواکس خود، پیاده سازی شوند.

  زنجیره پلتفرم (P-Chain)

  زنجیره پلتفرم (Platform Chain) در شبکه ارز دیجیتال آواکس به افراد اجازه ساخت بلاکچین‌های لایه اول و لایه دوم می‌دهد. حتی می‌توان فراتر رفته و یک گروه از آن‌ها بسازید. در آوالانچ به این بلاک چین‌ها ساب‌نت (Subnet) یا زیرشبکه گفته می‌شود و به‌طور پیشفرض،  P-Chain زیرشبکه مشترک برای همه است. زنجیره پلتفرم،چارچوب کاری زیرشبکه‌های بلاک چین آواکس را با پیگیری اعتبار سنج‌ها مدیریت می‌کند و همچنین زیرشبکه‌ها مسئول تایید P-Chain هم هستند.

  چگونه قیمت آواکس را بر اساس ارز‌های دیگر مقایسه کنیم؟

  قبل از هر اقدامی برای خرید یا فروش ارز‌های دیجیتال باید دید درستی در محاسبه قیمت آن‌ها داشته باشیم. گاهی اوقات نیازمند این هستیم که بدانیم به طور مثال با پول خرید 1 واحد بیت کوین (BTC) چه تعداد اتریوم (ETH) می‌توان خریداری کرد. با ماشین حساب ارز‌های دیجیتال می‌توان به راحتی این کار را انجام داد. مزیت استفاده از آن، توانایی محاسبه درست قبل از اقدام برای ترید است؛ پیش از فروش یک ارز دیجیتال به منظور خرید دیگری باید بدانید نیازمند فروش چه مقدار از ارز دیجیتال اولیه هستید.

  دوست عزیز پیشنهاد میشه این مطلب را هم ببینید
  دانلود رایگان قالب وودمارت ممنوع (هشدار امنیتی)

  صرافی‌های عرضه کننده آواکس (AVAX)

  ارز دیجیتال آواکس به شهرت و محبوبیت خوبی بین کاربران رسیده است و درحال حاضر صرافی‌های معتبر زیادی AVAX را برای خرید و فروش ارائه می‌دهند. در صرافی‌های بزرگ مثل بایننس، کوین بیس و کوکوین می‌توان آواکس را با استیبل کوین‌هایی مثل تتر ، رمزارزها و فیات مبادله کرد. از آنجایی که بازار رمز ارزها گاهی دارای نوسانات شدید است، دارندگان ارزهای دیجیتال برای حفظ ارزش دارایی‌های خود از رمز ارزهای با قیمت ثابت یا همان استیبل کوین (StableCoin) مانند تتر در معاملات خود استفاده زیادی می‌کنند. با فراگیر شدن هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال در ایران خرید تتر به جای دلار هم افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است.

  به طور کلی قدم اول در هر معامله ارز دیجیتال، شناخت خوب و کافی از انواع رمزارزها و صرافی های ارائه دهنده آن‌هاست. برای اطلاعات بیشتر در خصوص کوین‌ها و صرافی‌ها می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

  https://shit-coin.news/  

  سخن آخر

  برای خرید آواکس با وجه ریالی باید سراغ صرافی‌های ایرانی مثل بیت 24 برویم. صرافی مورد نظر ما باید ارزهای زیادی را ارائه کرده و در اختیار کاربران خود پشتیبانی 24 ساعته قرار دهد. به علاوه امکان مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در این پلتفرم وجود دارد. با توجه به نوسانی زیادی ارزهای دیجیتال اگر قصد خرید رمز ارزی به غیر از تتر را داشته باشیم، زمان بسیار اهمیت دارد. صرافی بیت 24 ارزهای دیجیتال را آنی به والت کاربر منتقل کرده و تسویه ریالی را هم کمتر از یک ساعت تکمیل می‌کند.

  این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سون ریپلای هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اشتراک گذاری:

  مطالب مرتبط برای شما

  نظر یا سوال شما در این مورد چیست؟

  توجه داشته باشید که نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.